LOKALITA

LOKALITA


Lidé milují Šumavu, navštěvují ji opakovaně a rádi

Dokladem toho budiž informace o stavu návštěvnosti na území Národního parku Šumava za rok 2015. Návštěvnost v terénu sledují pracovníci Informační a strážní služby Správy Národního parku Šumava a jak sama Správa NP uvádí, je například zřejmé, že lidé měli zájem o poznávání divoké přírody ještě více než v roce 2014. Vysoká návštěvnost byla zaznamenána také ve všech informačních střediscích i Návštěvnických centrech (např. v Borových Ladech, Kvildě a v Srní)

Celková návštěvnost v roce 2015 meziročně vzrostla zhruba o 22 % a byla odhadnuta na skoro 900 000 návštěvníků. Dle oblastí vzrostla návštěvnost nejvíce na Prášilsku a Modravsku. Rekordní návštěvnost posledních třech let navíc zaznamenala informační střediska Národního parku Šumava (Stožec, Idina pila, Svinná Lada, Kvilda, Kašperské Hory), do kterých zavítalo od ledna do konce listopadu více než 285 500 turistů. Oproti tomu od ledna do konce prosince v roce 2014 přišlo do informačních střediska necelých 251 tisíc lidí a za celý rok 2013 ještě o necelých 6000 turistů méně. Při pohledu na konkrétní Návštěvnická centra se například do Borových Lad na sovy přišlo podívat přes 60 tisíc lidí, na Kvildu na jeleny 36 tisíc lidí (počítáno pouze od poloviny srpna) a na vlky 35 tisíc lidí (počítáno od začátku října). Celková návštěvnost všech zařízení v rámci Zooprogramu, kde jsou zahrnuta jak Návštěvnická centra s jeleny, sovami a vlky, ale i pstruhová líheň nebo pozorovatelny jelenů v přezimovacích obůrkách, překročila v roce 2015 hodnotu 135 tisíc návštěvníků.

V roce 2016 začne celoroční program k výročí 25 let založení Správy NP Šumava. S tím související zajímavé akce a přednášky dovolují předpoklad, že pokud tyto počty nebudou překonány, budou minimálně ve stejné výši. Je to zásluha všech návštěvníků a milovníků Šumavy, jen tak dál!

Zdroj: www.cestujemesumavou.cz

Lyžování

Hojnost sjezdovek i svahy s hlubokým sněhem: zima na Šumavě vás nadchne. Menší i velké areály s kilometry sjezdovek a běžeckých tratí. Šumava není Alpskou oblastí, ale v zimních radovánkách Vás uspokojí po všech směrech.

 

Běžecké lyžování na Šumavě

Co víc si přát…Šumavské zasněžené pláně, třpytící se tisíce ledových krystalků. Při každém vydechnutí se do vzduchu uvolní obláček páry. Člověk klouže a klouže světem ticha a jeho myšlenky se zklidňují. Jen tak brázdí krajinu s prázdnou hlavou….

 

Ski&Bike Špičák

  • největší sjezdařský areál na Šumavě blízko Železné Rudy
  • na méně příkrých sjezdovkách se budou dobře cítit méně zdatní lyžaři i děti
  • sportovní areál nabízí pět sjezdovek a dvě cvičné louky v celkové délce více než 8 kilometrů
  • přepravu zajišťuje necelých 1300 metrů dlouhá čtyřsedačková lanovka

Svým rozsahem a službami je ideálním centrem pro všechny lyžaře. Na své si přijdou i vyznavači prudších svahů a také snowboardisté. Za hodinu jsou schopny přepravit až 5500 lyžařů.

Lyžařská a snowboardová škola Ski school Špičák tel.: +420 723 438 359 skiskola@spicak.cz

Půjčovna lyží a snowboardů Špičák tel.: +420 376 397 167 lyzovani.spicak.cz pujcovna@spicak.cz

 

Skiareál Velký Javor

  • výborně připravené sjezdovky
  • Velký Javor (Großer Arber) je nejoblíbenější a největší rodinné lyžařské středisko v Bavorském lese

Ať už jsou vaší doménou sjezdovky, běžky, carving, skialpinismus nebo snowboarding, na Velkém Javoru najde každý tu pravou sjezdovku pro své schopnosti.

Zdroj: www.cestujemesumavou.cz/lyzovani

Apartmány JAVOR